Zážitkový den s hasiči

My, žáci 7. třídy jsme se zúčastnili soutěže s hasiči a vyhráli Zážitkový den s hasiči na stanici HZS v České Lípě. Ve středu 27.6. se nás již před 9 hodinou ujali ochotní pracovníci HZS. Nejdříve jsme si chvilku povídali v učebně, pak nám ukázali prostory své stanice. A po 10 hodině nás rozdělili na tři skupiny, které se postupně vystřídali na 3 stanovištích.
Na prvním jsme si zopakovali zdravovědu a vyzkoušeli převoz zraněného v nosítkách hasičů. Na druhém jsme si zopakovali, jak se zachovat v případě požáru a hlavně jsme si mohli vyzkoušet práci s hadicí. Většina z nás byla mokrá jako myš. Na posledním stanovišti jsme si vyzkoušeli všechny možné oblečení pro hasiče a vyhledávání lidí ve tmě.
Na konci nám ukázali, jak to chodí při poplachu a než se stihli zavřít dveře garáže, tak jsme se stali svědky opravdového výjezdu k zásahu. Hasiči to stihli za minutu, zatímco my jsme předtím při nácviku měli co dělat, aby jsme to stihli za předepsané dvě minuty. Plánovanou návštěvu jsme přetáhli o hodinu a půl a odcházeli jsme do školy plni zážitků.
Děkujeme hasičům za příjemně prožitý den.
                                                                                                                                               Žáci 7. třídy

Další Tak nám to začalo