Živá knihovna povolání – 21. 9. 2017

Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s Městem Česká Lípa uspořádaly v KD Crystal již podruhé pro žáky 8. a 9. ročníků projekt Živá knihovna povolání. Zástupci regionálních firem a městské policie přiblížili žákům svá povolání. Na jednotlivých stanovištích se představilo celkem devět profesí   – např. elektromechanik – elektronik, operátor výroby, svářeč, strojník, vědecko-výzkumný pracovník. Pracovníci firem ochotně odpovídali na dotazy dětí, dokonce si dobrovolníci mohli jejich práci vyzkoušet.  Žáci také vyslechli rady týkající se volby povolání, které jim předaly poradkyně pro volbu povolání z Úřadu práce ČR v České Lípě. Akce byla dobře zorganizována a možná dětem pomůže v jejich budoucím rozhodování.

Předchozí I planetárium může být mobilní
Další Okresní kolo přespolního běhu