Exkurze: Pražský hrad

Exkurze: Pražský hrad

Ve středu 15. 6. 2022 navštívila VIII. B a IX. A nejvýznamnější českou památku – Pražský hrad. Podnikli jsme výpravu do Starého královského paláce, kde jsme viděli Vladislavský sál, Sněmovnu a Českou královskou kancelář, kde byli z okna do hradního příkopu vyhozeni dva místodržící s písařem. Ohromil nás také největší a nejvýznamnější pražský chrám – katedrála svatého Víta. Dozvěděli jsme se něco z historie a prošli jsme si interiér chrámu. Také jsme navštívili baziliku svatého Jiří. Posledním zastavením na Pražském hradě byla Zlatá ulička. Pak už se všichni těšili na Václavské náměstí, kam jsme došli pěšky. Šli jsme Nerudovou ulicí, na Malostranské náměstí, přes Karlův most a Staroměstské náměstí. Na Václavském náměstí žáky čekal vytoužený rozchod do jejich oblíbených svatyní, jako je McDonadl`s, New Yorker či Primark.

 

Předchozí Exkurze: Praha historická
Další Pasování na čtenáře