Krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce

Krajské kolo Olympiády v anglickém jazyce

Dne 22.3.2021 se uskutečnilo online krajské kolo olympiády v anglickém jazyce. Pořadatelem krajského kola byl Dům dětí a mládeže Větrník v Liberci. Celkem se školních kol olympiády v účastnilo 199 žáků našeho kraje.

Úctyhodný počet účastníků, který jenom dokazuje, že i přes současný stav distanční výuky je o angličtinu stále velký zájem. Jak by ne! Je to přece jenom cizí jazyk, se kterým se ve světě nikdo neztratí. A teď ta dobrá zpráva pro všechny nadšence a fanoušky anglického jazyka a naší základky. Naši školu v kategorii II. A (žáci osmého a devátého ročníku) zastupovala v krajském kole Alena Petříková, žákyně deváté třídy, která se stala absolutní vítězkou krajského kola, a postupuje do státního kola soutěže.
Upřímně Alence blahopřejeme a trochu ji vyzpovídáme:

Alenko, jak probíhalo online okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, z čeho vás zkoušeli?
Alenka: Zkouška se skládala ze dvou částí: první část byla poslechová. Kdo uspěl v poslechu, postoupil do druhé části zkoušky, a ta byla konverzační. Také měla dvě části. Součástí zkoušky byl i popis obrázku.

A jaké konverzační téma sis vytáhla?
Alenka:
Téma, které pro mě bylo vylosováno, bylo „Travelling“ – Cestování.

Co pro tebe bylo v tomto krajském kole nejlehčí a co nejtěžší?
Alenka:
Pro mě bylo všechno docela lehké.

Kolik hodin denně se věnuješ angličtině?
Alenka:
Ha, ha, ha. Asi dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu! Anglicky mluvím i píšu každý den.

A dokázala bys poradit svým spolužákům, jak zlepšit svoje dovednosti v anglickém jazyce? Co by pro to měli udělat?
Alenka:
To je pro mě těžká otázka. Asi bych poradila mluvit a poslouchat angličtinu od rodilých mluvčích. Sledovat filmy v původním znění, poslouchat anglické podcasty, a hlavně mluvit anglicky každý den.

Děkujeme, Alenko, za úspěšnou reprezentaci naší školy. Budeme ti určitě všichni držet palce ve státním kole soutěže. Good luck!

Mgr. Hana Pattersonová

Předchozí ZMĚNA TERMÍNŮ JEDNOTNÉ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Další Velikonoční pětiboj ve 2. třídě