Národní divadlo uvádí operu Sergeje Prokofjeva “Láska ke třem pomerančům“

Ve středu 2. 10. 2019 milovníci opery z deváté třídy vyjeli za kulturou do Národního divadla. A tak jsem i já měl možnost shlédnout operu s názvem  “Láska ke třem pomerančům“. 

Příběh o mladém hypochondrickém princi, který, když už se vyléčí, je stižen strašlivou kletbou, která ho nutí myslet na nebohé tři pomeranče. Neváhá a ihned se v doprovodu dvorního šaška vydává na cestu. Překonávají spolu řadu nástrah, až dojdou svého cíle… A hle, z pomerančů vylézají tři potenciální nevěsty. Bohužel dvě z nich zemřou dříve, než se mohou s princem seznámit. A však ta třetí se do prince zamiluje a on její lásku opětuje. Už to vypadá na šťastný konec, ale opět zasáhne osud a přinese zajímavá příkoří. Nakonec vše dobře dopadne a mladí lidé mohou být konečně spolu. Příběh prokletí, které se později mění ve štěstí, tak oplývá velkou porcí humoru a dovoluje nám na chvilku zapomenout na strasti všedního života. Pohádka se spoustou bizarních postav, surrealistickými prvky, podmanivá hudba, velice nápadité kostýmy nás doslova nadchly.

Já osobně jsem si představení velice užil a myslím, že ostatní to vidí podobně. Takže za všechny zúčastněné děkuji paní učitelce H. Rücklové a doufám, že si zase budeme moci brzo užít další kulturní představení.
Matyáš Krnoš, 9. ročník

Předchozí Pohádka O perníkové chaloupce
Další Projekt HEUREKA, Náchod