Pohár rozhlasu 2022

Tradičních školních atletických závodů POHÁRU ROZHLASU, které probíhají v květnu po celé České republice, se v pondělí a v úterý zúčastnili i žáci ZŠ Pátova. Školu reprezentovalo 36 žáků šestých až devátých tříd. Pochvalu si zaslouží všichni, kteří byli ochotni v teplém letním počasí čekat na svou disciplínu a pak podat co nejlepší výkon. Žáci projevili týmovou soudržnost, vzájemně si pomáhali, radili se, povzbuzovali. se. Během dne vznikaly i fankluby mezi žáky různých škol. Výsledkově zazářilo několik borců naší školy, kteří se věnují atletice i ostatním sportům aktivně.
Výsledky všech závodníků a závodnic byly podle výkonu a dosaženého času bodovány podle oficiálních atletických tabulek. V součtech tedy rozhodoval především výkon ohodnocený body, ne samotné umístění v různých disciplínách.
Celkové vítězství v souhrnu disciplín vybojovala ve své kategorii Anička Ševčíková (142 cm do výšky - 4. místo a běh na 800 metrů - čas 2:36.36 min. - 1. místo). Na druhém místě se celkově mezi staršími žákyněmi za Aničkou umístila Míša Bahníková, která se blýskla dvěma suverénními prvními místy (dálka 444 cm a sprint na 60 metrů za 8.55 sekund).
Vít Havel za své výkony v dálce (462 cm) a ve sprintu na 60 m (8.07 s.) získal celkem 17. místo mezi 111 závodníky z celého okresu.
Štěpán Kmoch ze sedmé třídy patřil také k těm, kteří byli na atletickém stadionu vidět. Jeho umístění v běhu na 800 metrů (celkově 5. z 32 žáků), v hodu míčkem a ve štafetě mu vyneslo po všech disciplínách celkové 10. místo mezi 114 mladšími žáky.
Ostatní závodníci statečně přidávali svými výkony body do společné "pokladničky" ZŠ Pátova.
Nejlepší umístění v družstvech reprezentující základní školy okresu Česká Lípa získala děvčata z 8. a 9. tříd. Jejich celkově 4. místo mezi velkými školami disponujícími vlastním hřištěm a atletickou dráhou je vynikající.

Děkujeme všem našim závodníkům za reprezentaci naší školy za jejich výkony.