Zimní olympiáda I. stupně

Dnes 22. února se konala Zimní olympiáda pro děti z prvního stupně. Své týmy vyslalo šest českolipských škol. Stejně jako na olympiádě všechny děti slavnostně nastoupily na led, každý kapitán svého týmu složil slib a objel ledovou plochu s loučí Olympijského ohně.
A hry začaly. Jednalo se o hokej, krasobruslení, metanou a rychlobruslení. Týmy byly namíchané podle ročníků a dostávaly společné hodnocení, na kterém se podílela odborná porota složená z trenérů hokeje a krasobruslení.

A jak dopadla naše malá školička v konkurenci velkých škol?
Na závěrečném ceremoniálu jsme ve všech disciplínách stáli na stupních vítězů! Celkem tři stříbrná místa a jeden bronz. Všechny děti si odnášely medaile, sladké ceny, vstupenku do bazénu. K tomu čtyři poháry a velký dort. Všichni byli nadšeni a spokojeni. Jsme malí, ale šikovní.

K stinným stránkám sportu patří i zranění. Bohužel ani nám se nevyhnulo.  Nelinka Beran nešťastně upadla a zlomila si ruku. Přejeme jí brzké uzdravení.

Velké poděkování rodičům, paní Michlíkové a panu Němcovi, kteří obětavě pomáhali s organizací.

A ještě jména naší hvězdné sestavy: Pavel Němec, Jiří Houdek, Zdeněk Barták, Bára Vlková, Lenka Jančarová, Štěpán Kmoch, Petra Nepivodová, Jakub Svatoň, Isabela Michlíková, Nela Beran, Vanda Jeklová a kapitán Vít Havel.

Předchozí Recitační soutěž
Další Pozvánka na setkání s odborníkem